74LVCU04APW-Q100J
Mfr.Part #
74LVCU04APW-Q100J
Manufacturer
Nexperia
Package/Case
Datasheet
74LVCU04APW-Q100J
Description
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
Stock
552
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
24mA, 24mA
Current - Quiescent (Max) :
100 mA
Features :
Logic Level - High :
1.2V ~ 2.2V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 0.55V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4ns @ 3.6V, 50pF
Number of Circuits :
6
Number of Inputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
14-TSSOP
Voltage - Supply :
1.2V ~ 3.6V